Aktualitet

Mapo nesër: Ndragheta flet për fitoren e miqve të PS në zgjedhje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:02 - 25/01/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka nesër në plan të parë, përgjimet e reja nga megaprocesi i antimafias italiane ndaj Ndraghetës, ku flitet për lidhjet me qeverinë në Qershor të 2017.Përgjimet e reja të publikuara nga dosja tregojnë kontaket e anëtarëve të grupit mafioz Ndragheta me zyrtarë në Partinë Socialiste. Ata presin që ajo të fitojë zgjedhjet për të bërë “punë të mëdha”.


Detaje të reja për ryshfetet që jepeshin për një drejtor policie dhe një zyrtar të lartë në Ministrinë e Bujqësisë për të pastruar paratë me projekte blegtorie.


1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas