Aktualitet

“Mapo” nesër: Ndryshime të dyshimta në rregulloren e policisë, para zgjedhjeve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 12/01/21 |
Mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm ndryshimet në rregulloren e policisë, 100 ditë përpara zgjedhjeve.Dje kanë hyrë në fuqi disa ndryshime në Rregulloren e Policisë, ku bie në sy se shfuqizohen nenet që garantojnë paanshmërinë politike të punonjësve.


Edhe pse veprimtaria e Policisë bazohet në Ligj, ky ndryshim i rregullores, 100 ditë para zgjedhjeve, pa transparencë ngre shumë dyshime.Gazeta MAPO sjell një raport mbi pikat që kanë rënë dhe çfarë domethënie kanë ato.
 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas