Aktualitet

Mapo nesër – Negociatat, Rama sulmon BE-në: Ka dështuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:41 - 23/06/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm kryeministrin Edi Rama, i cili ka shfrytëzuar dhe një herë rastin sot në prani të Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, për të sulmuar Bashkimin Europian, në lidhje me dështimin për hapjen e negociatave dhe këtë vit.


Rama pretendon se Shqipëria i ka plotësuar detyrat e saj, por e dështuar në këtë rast është treguar BE, e cila nuk arriti të organizojë konferencën ndërqeveritare.


Më i ekuilibruar është treguar nga ana e tij Zaev, i cili në ndryshim nga Rama është shprehur se negociatat me BE-në s’mund të shndërrohen në negociata me Bullgarinë, e cila vendosi veton për Maqedoninë e Veriut.Zaev tha se vendet aspirante duhet të vlerësohen në bazë të arritjeve dhe reformave që kanë kryer.

Lexo edhe :  Morën "bekimin" e Metës, Rama dhe ministrat në këmbë drejt kryeministrisë


Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘SPORT’. Gjithashtu komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.1


Etiketa: , , ,

Pas