Aktualitet

Mapo nesër: “Non Grata” në SHBA, Berisha: Nxirrni çdo provë që keni ndaj meje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 19/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm deklaratën nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, i cili ka bërë të ditur vendimin e departamentit të shtetit, për t’i ndaluar hyrjen në SHBA, ish-Kryeministrit dhe ish-Presidentit Sali Berisha, si dhe familjes së tij.


Arsyeja sipas deklaratës, është ajo e korrupsionit me fondet publike kur ka qenë në qeveri dhe retorika e përdorur sipas DASH, që tenton t’i dalë në mbrojtje aleatëve të tij dhe familjarëve të përfshirë në korrupsion.


Reagon ish-Kryeministri: Bëni publike çdo provë që keni ndaj meje, kam marrë kërcënime për ndarjen e kufijve që u gatua nga George Sorros në Beograd.

1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas