Aktualitet

Mapo nesër/ Pas 8 vitesh Rama kujtohet: Policia të reformohet brenda 100 ditëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:28 - 08/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm deklaratat e kryeministrit Edi Rama në lidhje me Policinë e Shtetit.


Në vigjilje të mandatit të tretë, kryeministri Rama iu ka bërë thirrje drejtuesve të policisë së shtetit që brenda 100 ditëve të pastrojnë radhët nga bashkëpunëtorët e trafikantëve, ata që marrin ryshfet, si dhe të ndryshojnë sjelljen arrogante me qytetarët me qëllim që këta të fundit të marrin frymë të lehtësuar.


Nga ana e saj, PD i ka kujtuar se ajo që nuk u bë në tetë vite nuk mund të bëhet në 100 ditë, duke u shprehur se modeli kriminal i policisë së shtetit është krijuar pikërisht nga kryeministri.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin “SHËNDETI”, si dhe komente e analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

Lexo edhe :  Intervista - Mapo nesër: Berlini nuk e njeh “Open Balkan”
1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas