Aktualitet

Mapo nesër: PD me katër nënkryetarë, ja emrat e drejtuesve të rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:56 - 29/08/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD dhe ekipin e ri të Lulzim Bashës.


Dy nënkryetarët aktualë Edi Paloka dhe Edmond Spaho do zëvendësohen nga Alfred Rrushaj që do të mbajë dhe postin e kryetarit të grupit parlamentar, si dhe Enkelejd Aliebaj që do jetë kandidatura e PD për nënkryetar parlamenti.


Postin e nënkryetarit do e mbajnë dhe Jorida Tabaku e Grida Duma. Këshilli Kombëtar do të votojë nesër dhe për emrat e kryesisë së re që do të përbëhet nga 15 anëtarë. Ka risi dhe në sekretariat. Paloka zëvendëson Nishanin.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘Arsim’. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.


1


Etiketa: ,

Pas