Aktualitet

Mapo nesër- Plagosja në Kavajë, Basha: Të dielën marrin përgjigjen me votë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:04 - 19/04/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo në numrin e nesërm ka në fokus ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në darkë në Kavajë, ku brenda një zyre elektorale të Partisë Demokratike është plagosur një aktivist i Opozitës.


Autori, person me precedent penal dhe i shoqëruar nga një zyrtar i Bashkisë.


Shkon me urgjencë në vendngjarje kreu i demokratëve Lulzim Basha, që e cilëson një atentat ndaj demokracisë të frymëzuar nga qeveria në ikje.

Basha: Jemi më të vendosur se kurrë, përgjigjja, të Dielën me votë.Reagon Rama: Ngjarja, e patolerueshme, të mos politizohet.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas