Aktualitet

Mapo nesër: Plani antikorrupsion, Basha: Hetim për PPP-të

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:09 - 22/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, Opozitën e cila ka prezantuar sot planin për antikorrupsionin dhe mbështetjen e biznesit.Basha parashikon hetim të koncesioneve të Ramës dhe ngritjen e një Agjencie Speciale me partnerë të huaj për zbardhjen e aferave korruptive; moratorium 1 vit për gjobat ndaj bizneseve dhe ngritjen e Bordit të Transparencës Fiskale e sistem transparent e të drejtë për taksat.


Opozita angazhohet për rregulla të rinj për tenderat, jo më me 1 ofertues, dhe përjashtohen kompanitë off-shore.
Gjithashtu nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.
46


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas