Aktualitet

Mapo nesër – Rama: Kushtet e BE-së “shto ujë, shto miell”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:23 - 06/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm, kryeministrin Rama i cili ka përdorur gjuhë kritike ndaj kushteve të vëna nga Bashkimi Europian për Shqipërinë në lidhje me hapjen e negociatave.


Sipas tij, Shqipëria nuk është gati për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian, por shtyrja e negociatave është e pakuptimtë.


 

Shqipërisë ka që në vitin 2018 që i shtyhet hapja e negociatave të anëtarësimit, ku si kusht kryesor ka qenë zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, të cilat janë kritikuar disa herë rresht gjatë qeverisjes Rama.
36


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas