Politika

Mapo nesër: Sfidat e Bashës, Territorialja, Kushtetuta, Presidenti dhe Berisha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:13 - 06/09/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm parlamentin e ri dhe sfidat e kreut të PD Lulzim Basha.


Reforma territoriale, kodi elektoral, ndryshimet kushtetuese apo dhe zgjedhja e presidentit janë sfida jo të vogla pasi kërkojnë shumicë të cilësuar për më shumë kur mazhorancën e drejton Edi Rama.


Pa rishikuar ndarjen territoriale, kushtetutën dhe ligjin e zgjedhjeve opozita e ka të vështirë për të barazuar balancat elektorale, për më shumë që pritet dhe një verdikt i Gjykatës për zgjedhjet e 2019-ës.Nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza mbi çështjet më aktuale në vend.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas