Aktualitet

Mapo nesër: Sondazhi, 52 për qind duan Bashën Kryeministër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:04 - 18/01/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, një sondazh të fundit, organizuar nga Flame Tree Adviser, ku rezulton se shumica e votuesve duan ndryshimin dhe mbështesin alternativën e Opozitës.Për Ramën janë shprehur në favor 38% e të anketuarve. Shqiptarët e shohin një fitore të Ramës si dekurajuese për të ardhmen e vendit, ndërsa kërkojnë ndryshimin në një masë prej 57 për qind të tyre.


Në këtë sondazh, sipas drejtorit Adlej Pici janë përfshirë katër mijë qytetarë në të gjithë vendin, me pyetje të drejtpërdrejta. Ky është sondazhi i dytë që e nxjerr opozitën fituese me një rezultat të dukshëm.


1Etiketa: ,

Pas