Aktualitet

Mapo nesër: Vendos Kolegji, fleta e votimit me numra, jo me emra kandidatësh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:02 - 04/04/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm, Kolegjin zgjedhor i cili ka pranuar kërkesën e PS-së, që fleta e votimit të përmbajë vetëm numrat dhe jo emrat e kandidatëve.


Vendimi ka lënë të zhgënjyer opozitën që e cilëson një lëvizje të Ramës heqjen e emrave, pasi ka turp nga kandidatët që e përfaqësojnë në çdo qark.


 

Ndërkohë, është pranuar dhe kërkesa e PD-së, për ndryshimin e siglës së Bindjes Demokratike e cila është e ngjashme me atë të partisë më të madhe opozitare.
1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas