Kronika

MAPO siguron emrat, këta janë shqiptarët e arrestuar gjatë operacionit “Los Blancos”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:18 - 17/09/20 |
mapo.al

Pesë shqiptarë u arrestuan në Tiranë, Vlorë, Durrës dhe Lezhë, në kuadër të operacionit ndërkombëtar kundër trafikimit të drogave të forta, të koduar “Los Blancos”.


Operacioni është zhvilluar në Shqipëri dhe 9 shtete të tjera si Itali, Belgjikë, Emiratet e Bashkuara Arabe, Gjermani, Greqi, Holandë, Rumani, Hungari dhe Ekuador.


MAPO siguron emrat e shqiptarëve të arrestuar. Në Tiranë ka rënë në pranga Gentjan Manaj, Tiranë, Rexhino Ibrahimi në Durrës, Vladimir Lesaj në Lezhë si dhe Elvis Jaupaj e Jorin LLambro në  Vlorë.Nga hetimet ka rezultuar se një shtetas shqiptar drejtonte një kompani të quajtur “KOMPANIA BELLO”, që merrej me importimin e ngarkesave të mëdha të kokainës nga Amerika e Jugut, të financuara nga grupe të rëndësishme të trafikantëve të drogës që veprojnë në të gjithë Evropën.

Lexo edhe :  Përmbyti Europën me kokainë, brenda rrjetit të Dritan RexhepitHetimet kanë nisur në vitin 2015 dhe gjatë kësaj periudhe janë mbi pesë milionë e gjysmë euro dhe pothuajse 4 tonë kokainë që janë kapur dhe sekuestruar nga Policia.Shqiptarët e arrestuar

Gentjan Manaj, 35 vjeç, Tiranë

Rexhino Ibrahimi, 33 vjeç, Durrës

Vladimir Lesaj, 40 vjeç, Lezhë

Elvis Jaupaj, 27 vjeç, Jorin Llambro, 31 vjeç, Vlorë

LEXO EDHE: 

Operacioni ndërkombëtar antidrogë, policia publikon pamjet, kush janë shqiptarët e arrestuar (VIDEO)

1


Etiketa: , , , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas