Kronika

Mapo siguron foton – Kush është biznesmeni Niko Goro i ekzekutuar në HimarëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:52 - 17/10/20 |
mapo.al

Personi në foto është biznesmeni Niko Goro, i cili u ekzekutua sot me armë zjarri në Himarë.


51-vjeçari dyshohet se u ekzekutua për shkak borxhesh.


Niko Goro u vra me 5 plumba, ndërsa nga atentati mbeti e plagosur edhe motra e tij, gjendja e së cilës paraqitet jashtë rrezikut për jetën.Autori i krimit, Kliti Leka, u arrestua në kohë rekord nga blutë e Himarës, rreth një orë pas shpalljes në kërkim.


Dinamika e ngjarjes


51-vjeçari Goro u qëllua mëngjesin e sotëm ( në orën 08:55) me pesë plumba nga Leka, i veshur me kapuç dhe maskë.

Atentatori dyshohet se ka zbritur nga një furgon me tre persona duke qëlluar pesë herë drej biznesmenit, për t’iu drejtuar sërish mjetit, e për t’u larguar nga skena e krimit.

Biznesmeni Goro ishte pranë supermarketit të së motrës, në zonën e njohur si “Markata”, kur Leka u afrua për ta vrarë.

Mendohet se biznesmeni ishte vendosur prej kohësh në shënjestër.

LEXO EDHE: 

Zbulohet motivi i vrasjes së biznesmenit Niko Goro


Etiketa: , , ,

Pas