Aktualitet

Mapo siguron pamje nga sasia rekord e kokainës që u kap në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:49 - 17/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka siguruar një foto nga sasia rekord e kokainës që u sekuestrua sot në Kosovë.


Siç shihet në foto, kokaina është e ndarë në kuti të vogla, ku secila ka një numër


 Super-aksioni është kryer në bashkëpunim mes policisë italiane, shqiptare e kosovare, me sinjalizim të DEA-s Amerikane, ku është sekuestruar sasia prej rreth 2.2 tonë kokainë.Kamioni ishte mbajtur nën vëzhgim gjatë gjithë kohës, ndërsa ka kaluar nga Porti i Durrësit, për të vijuar më pas drejt Kosovës, që kishte dhe destinacion. 

LEXO EDHE: 

Si u zbulua sasia rekord e kokainës që kaloi nga Porti i Durrësit në Kosovë

 

1


Etiketa: , ,

Pas