Aktualitet

Bilanc tragjik në Maqedoninë e Veriut, 13 viktima dhe 173 raste të reja me COVID-19


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:34 - 02/07/20 |
mapo.al

Shifra alarmante nga vendi fqinj. 13 pacientë kanë humbur jetën brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.


Prej 1653 testimeve të realizuara në 24 orë, 173 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.


Sipas statistikave janë regjistruar 150 pacientë të rikuperuar pas infektimit me koronavirus në 24 orë.

Numri i personave të diagnostikuar me Covid-19 tashmë shkon në 6225, prej të cilëve 2748 pacientë janë shëruar kurse 319 pacientë kanë ndërruar jetë.Për momentin ka 3558 raste aktive me koronavirusin e ri në këtë vend.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas