Aktualitet

Maqedoni e Veriut/ 2 viktima dhe 155 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 07/08/20 |
mapo.al

2 viktima, 155 të infektuar me COVID-19 dhe 127 të shëruar është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.


Në vendin fqinj në 24 orët e fundit janë kryer 1 845 teste dhe 155 prej tyre kanë rezultuar pozitivë: -Shkup 51; -Kumanovë 11; -Dibër 2; -Shtip 13; -Prilep 4; -Tetovë 10; -Strugë 3; -Manastir 1; -Ohër 6; -Kavadar 14; -Gostivar 22; -Gjevgjeli 1; -Probishtip 1; -Demir Hisar 4; -Makedonski Brod 5; -Vinicë 2; -Kërçovë 3; -Negotinë 2.


Ndërsa 2 pacientë kanë ndërruar jetë, një nga Shkupi dhe tjetri nga Shtipi. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 127 persona.


Nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë kryer 111 791 teste për COVID-19.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas