Aktualitet

Maqedoni e Veriut/ 3 të vdekur dhe 160 persona pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:28 - 14/08/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë informoi se në 24 orët e fundit janë kryer 2172 testime, nga të cilat 160 persona kanë rezultuar pozitivë.


Në raport thuhet se janë regjistruar edhe 3 viktima, 2 prej tyre nga Shkupi dhe 1 nga Gostivari. Numri i të shëruarve gjatë 24 orëve të fundit është 368.


Ndërsa ditën e djeshme në vendin fqinj janë regjistruar 2 viktima, 141 raste të reja me COVID-19 dhe 175 të shëruar.


Etiketa: , ,

Pas