Aktualitet

Maqedoni e Veriut/ 3 viktima dhe 118 raste të reja me koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:04 - 20/08/20 |
mapo.al

3 viktima, 118 raste të reja me koronavirus dhe 127 pacientë të shëruar janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.


Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1653 testime, ndërsa janë regjistruar 118 raste të reja me COVID-19.


Rastet e reja janë regjistruar: Në Shkup 55, Kumanovë 12, Dibër 1, Shtip 5, Prilep 9, Tet0vë 6, Strugë 1, Veles 2, Manastir 1, Ohër 3, Kavadar 4, Gostivar 2, Strumicë 1, Kriva Pallankë 2, Koçani 1, Probishtip 1, Berovë 1, Vinicë 3, Dellçevë 2, Kratovë 1, Sveti Nikollë 1, Kërçovë 4.


Sot Instituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë ka regjistruar 127 pacientë të shëruar.


Fatkeqësisht në këto 24 orë në vendin fqinj tre persona kanë humbur jetën nga COVID-19.Etiketa: ,

Pas