Aktualitet

Maqedoni e Veriut – 46 raste të reja dhe 15 viktima nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 21/05/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 46 raste të reja dhe 15 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.


Numri i viktimave nuk ndryshon nga një ditë më parë, teksa sot janë 4 raste më pak se dje.


 Gjithashtu 89 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19 së fundmi.Në total në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar nga fillimi i pandemisë 154 mijë e 982 rastë me COVID-19, 2 mijë e 981 prej të cilave aktive, 5 mijë e 280 viktima si dhe 146 mijë e 721 të shëruar.1


Etiketa: , ,

Pas