Aktualitet

Maqedoni e Veriut – 46 raste të reja me koronavirus dhe 14 të vdekur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:15 - 26/05/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 46 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 155.117 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara me këtë virus.


Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i viktimave nga COVID-19 në vend ka shkuar në 5.356, përfshirë 14 viktima të regjistruara brenda ditës së fundit.


Po ashtu 147 pacientë të tjerë fituan betejën kundër koronavirusit, duke e çuar në 147.190 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga virusi.Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore turke kanë kryer 782.654 teste të dyshuara për COVID-19, me 3.073 teste të kryera brenda ditës së fundit.Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 2.571.

Lexo edhe :  Koronavirusi - 451 raste dhe 7 viktima, 242 të shtruar në spitale


1


Etiketa: , ,

Pas