Aktualitet

Maqedoni e Veriut – 49 raste të reja me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 10/04/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 49 raste të reja me COVID-19. Me rastet e fundit numri i të infektuarve në vend shkon në 712.


Betejën me koronnavirusin e kanë humbur 30 persona deri më tani, ndërsa 37 pacientë janë shëruar. Dje humbi jetën një 27 vjeçare nga Kumanova.


Ndërkohë dy liderët e partive më të mëdha në vend Zaev dhe Mickoski janë karantinuar për 14 ditë pasi patën kontakte me një gazetar i cili ishte infektuar me Covid-19.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas