Aktualitet

Maqedoni e Veriut – 5 të vdekur në 24 orë nga koronavirusi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:57 - 07/04/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar viktimën e 5 ditën e sotme nga Covid-19 duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë vend.Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se viktima ishte një 53-vjeçar i cili ndërroi jetë në shtëpinë e tij.


Më herët gjatë ditës së sotme ishin shënuar edhe 4 viktima të tjera nga Covid-19.
Një viktimë ishte nga qyteti i Kumanovës, viktima tjetër nga fshati Labunishtë i Strugës, në Tetovë respektivisht në fshatin Çellopek dhe në Shtip është shënuar nga një viktimë.Ndërkohë janë regjistruar edhe 29 raste të reja me Covid-19 duke e çuar në 599 raste numrin e të infektuarve.


Deri më tani janë shëruar 30 persona.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas