Aktualitet

Maqedoni e Veriut/ 9 viktima dhe 98 raste të reja me koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:27 - 15/09/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 9 viktima, 98 të infektuar të rinj me COVID-19 dhe 104 të shëruar.


Në 24 orët e fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.


Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë ka regjistruar 104 të shëruar. Në 24 orët e fundit në vendin fqinj kanë ndërruar jetë 9 pacientë, në mesin e viktimave edhe 2 të rinj, një 23-vjeçar dhe një 29-vjeçar.
Etiketa: ,

Pas