Aktualitet

Maqedoni e Veriut/ Shkon në 505 numri i viktimave nga koronavirusi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:27 - 04/08/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë bërë 830 testime, nga këto 75 raste kanë rezultuar pozitive me COVID-19.


5 persona kanë ndëruar jetë, një pacient nga Shkupi, dy pacientë nga Kumanova, një pacient nga Gostivari dhe një pacient nga Ohri.


Sot Instituti për Shëndetin Publik në Maqedoni regjistron 136 pacientë të shëruar.


Gjithsej në vendin fqinj janë kryer 106877 testime për koronavirus. Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me COVID-19 në vendin fqinj është 11202 dhe  numri i pacientëve të shëruar 7108.


Numri i rasteve aktive në Maqedoni është 3589.


Etiketa: , , ,

Pas