Aktualitet

Maqedonia e Veriut/ 3 viktima dhe 103 raste të reja me koronavirus në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:31 - 17/08/20 |
mapo.al

3 viktima, 103 raste pozitive me COVID-19 dhe 187 pacientë të shëruar janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoni.


Nga 912 testime të kryera, në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 103 raste të reja me koronavirus.


3 pacientë kanë ndërruar jetë, një pacient i moshës 69 vjeç, një pacient 35 vjeç  dhe 77 vjeç.Sot Instituti për Shëndetin Publik i Maqedonisë regjistron 187 pacientë të shëruar. Gjithsej në vendin fqinj janë bërë 127196 testime COVID-19.


Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me COVID-19 në Maqedoni nga fillimi i epidemisë është 12840, numri i pacientëve të shëruar, 9361. Numri i rasteve aktive në vendin fqinj është 2932.Etiketa: ,

Pas