Aktualitet

Maqedonia e Veriut/ 8 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë nga Tetova

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:21 - 05/05/20 |
mapo.al

8 raste të reja ka shënuar Maqedonia e Veriut me COVID-19 duke e çuar totalin në 1 mijë e 526 të prekur.


Ndërkohë është shënuar edhe një viktimë nga Tetova teksa bilanci shkon në 86 të vdekur.


Vatrat më aktive mbeten ende Shkupi dhe Velesi me nga 3 dhe 4 raste respektivisht.


Ndërkohë numri i të shërurave në ditë është shumë më i lartë se ai i viktimave, pasi sot kanë lënë përfundimisht pas COVID-19 21 pacientë.Etiketa: , ,

Pas