Aktualitet

Maqedonia e Veriut, drejt hapjes së kufijve pa kushte
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 28/09/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit, Komisioni i Sëmundjeve Infektive ka rekomanduar këtë masë lehtësuese.


Deri më sot Maqedonia e Veriut ka pasur hapur kufijtë pa kushte vetëm me Shqipërinë, teksa tashmë duket se do i hapë për gjithë rajonin.


Por në rast se nuk arritet bashkëpunim rajonal, Maqedonia e Veriut do e ushtrojë këtë masë lehtësuese vetëm me Serbinë dhe Kosovën.

Etiketa: ,

Pas