Aktualitet

Maqedonia e Veriut drejt ‘karantinës’/ 10 viktima dhe 428 raste të rejaBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:37 - 18/10/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një ndër vendet më të goditura në rajon sa i përket infektimeve dhe jetët e humbura nga Covid-19.


Sipas autoriteteve maqedonase, 10 viktima u shënuan vetëm në 24 orët e fundit teksa të infektuarit qëndrojnë në 428.


Shkupi kishte 57 raste të reja kurse Kumanova 11. Qytetet e tjera kanë më pas se 10 ndërsa nga viktimat, 9 pacientë trajtoheshin në spital kurse tjetri në kushte ambulatore.Maqedonia e Veriut nuk e ka përjashtuar mundësinë e kalimit te një ”Lock-Down” i dytë, teksa shifrat vijojnë të rriten.
Etiketa: , ,

Pas