Aktualitet

Maqedonia e Veriut/ 185 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:00 - 20/06/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka shënuar 185 të infektuar dhe 11 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.


Rritje ka shënuar dita e sotme sa i përket shifrave të një dite më parë teksa shihet se Shkupi vijon të mbetet qyteti më problematik me 96 raste të reja.


Shtim i rasteve ka ndodhur dhe në Strugë që ka 20 raste të reja, Dibra e Madhe 18, Tetova 14 kurse Kumanova vetëm 2.


Ndërkohë viktimat janë shënuar 8 në Shkup, 1 në Kumanovë, 1 në Shtip dhe 1 në Tetovë.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas