Aktualitet

Marco Reus dhuron 500 mijë € për bizneset e prekura nga COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:40 - 28/03/20 |
mapo.al

Kapiteni i Borussia Dortmund, Marko Reus dhe familja e tij kanë dhuruar 500 mijë euro për bizneset e vogla në qytetin e Dortmundit.


Njoftimin e ka dhënë vetë ylli gjerman me anë të një postimi në Instagram.


Kjo ndihmë do të shkojë për bizneset të cilat janë të rrezikuara nga përhapja e Covid-19.


Momentalisht në Gjermani janë shënuar 395 viktima dhe 53,340 të infektuar.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas