Aktualitet

Mark Marku dorëhiqet, ja kush e zëvëndëson


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:03 - 27/08/21 |
mapo.al

Mark Marku njoftoi sot se do të dorëzojë mandatin e deputetit dhe nuk do të shkojë në Kuvend. Gjithashtu Marku bën me dije se nuk do të paraqitet as në Këshillin Kombëtar të PD, të parashikuar të mbahet të hënën, ku do të zgjidhet kryesia dhe drejtuesit e rinjt. Pas dorëheqjes, Marku do të zëvëndësohet nga Elda Hoti në Parlament. Deputetja e parë e opozitës së re që rikthehet.


Atëherë ishte nga listat e LSI, ndërsa sot vjen nga lista e koalicionit të PD (kandidate e Partisë Republikane).


Kujtojmë se Marku është një nga kritikët e kreut të PD, Lulzim Basha lidhur me strategjitë e përdorura. Mesa duket këto kritika nuk kanë marrë zgjidhje në PD dhe kështu Marku ka zgjedhur të dorëzojë mandatin e tij të deputetit.LEXO EDHE:
Mark Marku paralajmëron largimin nga PD1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas