KMR

Marrëdhënie seksuale çdo natë? Hani këto dy ushqime dhe nuk ka gjë që do ju ndalë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:27 - 12/05/18 |
mapo.al

Kjo pije do kthehet në pijen tuaj të preferuar! Qumështi me hudhër është shumë i shëndetshëm, natyral dhe me fuqi medicinale shumë të larta.


Mënyra e përgatitjes:


Përbërësit:
10 thelpinj hudhër të qëruara500 ml qumësht
2-3 lugë sheqer
250 ml ujë


Ja përgatitja:


Duhet të vendosni ujin dhe qumështin në një çajnik dhe të shtoni hudhrën e grirë. Më pas çajnikun vendoseni në nxehtësi mesatare derisa të ziejë. Në momentin që ka zierë shtoni sheqerin dhe përziejini. Kjo pije duhet të konsumohet e ngrohtë.

Sëmundjet që kuron:

Trajton të ftohtin

Rregullon nivelet e kolesterolit

Trajton artritin

Trajton astmën

Çrregullimet kardiake

Lufton pneumoninë

Lufton pagjumësinë

Ndihmon në tretjen më të mirë

Trajton tuberkulozin

Kuron impotencën seksuale.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas