Marrëveshja e plotë PD-LSI, 13 pikat e qeverisjes së përbashkët

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë nënshkruar sot, më datë 1 Mars 2021, marrëveshje koalicioni me angazhimin për të zgjidhur problemet kushtetuese, institucionale, politike, ekonomike, sociale si dhe ato të shëndetit publik. Marrëveshja që vjen në prag të zgjedhjeve më 25 prill, nga ana e dy liderëve, krydemokratit Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhit, … Continue reading Marrëveshja e plotë PD-LSI, 13 pikat e qeverisjes së përbashkët