Aktualitet

Marrëveshja historike mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, reagon Rama: Frymëzuese
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 13/08/20 |
mapo.al

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reguar lidhur me marrëveshjen historike mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe të shpallur sot.


Me anë të një postimi në Twitter, Rama shkruan se marrëveshja është frymëzuese dhe uron që kjo të frymëzojë edhe të tjerët në rajon.


“Kjo është me të vërtetë frymëzuese dhe uroj me gjithë zemër që të frymëzojë të tjerët në rajon të ndjekin me të njëjtin frymë dhe të punojnë së bashku për një të ardhme të madhe të përbashkët të të gjithë njerëzve të tyre. Urime për të tre miqtë e shkëlqyer të Shqipërisë,” shkruan Rama.Etiketa: , ,

Pas