Bota

Marseje, shembet pallati 6-katësh, emergjencat nisin kërkimetBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:51 - 05/11/18 |
mapo.al

Shembet ne rrethana qe ende presin te sqarohen nje pallat 6 katesh në qytetin jugor të Marsejës, duke lënë një grumbull gjigant rrënojash.


Ne vend kane nderhyre focat policore dhe te zjarrfikeses ne ndihme te personave qe mund te jene zene poshte nen rrenoja.


Prefektura rajonale u kërkoi njerëzve që të shmangin zonën dhe të hapin rrugë për shërbimet emergjente.Sabine Bernasconi, kryebashkiaku lokal për atë pjesë të Marsejës, tha se ndërtesa ishte në gjendje të keqe dhe kishte qenë subjekt i një urdhri për evakuim, por ajo nuk mund të përjashtonte që personat e zhvendosur mund ta kishin përdorur atë.


Raportimet e para flasin për dy të plagosur lehtë.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas