Aktualitet

Detyrim paraqitje për Marsida Qatjan, Prokuroria: Mos fol në media

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:46 - 17/10/19 |
mapo.al

Gjykata e Kavajës ka vendosur detyrim paraqitje për 30-vjeçaren, Marsida Qatja, në banesën e të cilës mbeti i vrarë javën e kaluar 41-vjeçari, Dritan Haxholli. Qatja akuzohet për përshtatje të ambienteve për përdorim droge.


Ndërkohë më herët, pas informacioneve se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, Prokuroria i bllokoi pasaportën gruas. Marsida e ka pasur ritual udhëtimin një herë në muaj në Gjermani, aty ku takonte bashkëshortin e saj që ndodhet në burg.


Gjithashtu, Prokuroria i ka kërkuar Qatjas të mos flasë më në media për ngjarjen, pasi është person që ka dijeni dhe mund të rrezikojë hetimet.


Në banesën e Qatjas u vra Dritan Haxholli dhe u plagos Bledar Toçi. Ky i fundit është shefi i sigurisë së brendshme pranë burgut të Durrësit dhe ndodhet në spital në gjendje të stabilizuar shëndetësore, ndërsa Gjykata ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për të.


Policia ditën e krimit tha se ngjarje ka ndodhur për motive xhelozie. Por ndryshe nga deklarimet e saj para oficerëve, Qatja në media e mohoi të ketë pasur lidhje intime me Haxhollin, i cili sipas saj e shqetësonte vazhdimisht.


Etiketa: , ,

Pas