KMR

Martesë në kohë pandemie/ Mjekët shqiptarë kurorëzohen të pajisur me maska

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:43 - 23/06/20 |
mapo.al

Dy mjekë shqiptarë, të cilët jetojnë dhe punojnë në Ankara të Turqisë nuk kanë preferuar t’i shtyjnë planet e dasmës.


Ceremonia e tyre ishte planifikuar para pandemisë, kështu ata vazhduan me planin, pavarësisht situatës së krijuar nga COVID-19.


Livia Qose nga Tirana dhe Amir Mamusha nga Prizreni u kurorëzuan në një ceremoni të thjeshtë, me të gjitha masat e nevojshme.Të pajisur me maska, ceremonia private ishte ndryshe nga si e kishin menduar, por shumë e veçantë.

Fotot nga dasma po bëjnë xhiron e rrjetit.CLOSE
CLOSE
Pas