Kryesore

“Masa ajrore relativisht të paqëndrueshme”- Parashikimi i motit për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:29 - 28/05/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë perëndimore.


Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura më tepër të theksuara në zonën e veriut. Në zonën e qendrës dhe atë të jugut mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.
Në veri vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash.Në periudha afatshkurtra shtrëngatat do të shoqërohen me shkarkesa elektrike dhe breshër.


Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s dhe në mesditë përgjatë bregdetit sërish fiton shpejtësinë deri 12-15m/s, shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 10°C deri në 23°C
zonat e ulëta 11°C deri në 26°C
zonat bregdetare 12°C deri në 25°C
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas