Kryesore

“Masa ajrore të qendrueshme”- Parashikimi i motit për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 30/04/21 |
mapo.al

Ditën e premte në vend do të ndikojnë masat ajrore të qendrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash shtresore.


Po kështu masat e ngrohta përveç rritjes së temperaturave sjellin me vete dhe grimca pluhuri.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim e lehtë dhe përgjatë vijës bregdetare deri mesatare duke u pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 10°C deri në 26°C
zonat e ulëta 12°C deri në 30°C
zonat bregdetare 15°C deri në 29°C
Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!
1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas