Aktualitet

Masa për të ndaluarit e 13 prillit/ Ish-deputetët e PD në gjykatë


               Publikuar në : 08:53 - 16/04/19 |
mapo.al

Sot do të merret masa për 37 protestuesit e arrestuar në protestën e 13 prillit që u zhvillua përpara kryeministrisë e më pas përpara parlamentit. Në gjykatë ndodhen Gazment Bardhi dhe ish-deputeti i PD-së Luçiano Boçi. Gjithashtu në gjykatë janë edhe familjarë të 37 protestuesve të arrestuar. Gjykata e Tiranës është rrethuar me forca të shumta policie.


Në lidhje me protestën e 13 prillit kanë nisur hetimet për 61 persona. Në hetim në gjendje të lirë është edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi.

Vijon…


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas