Kronika

Masakra në ish-bllok, Prokuroria çon në Gjykatë dosjen për Ervin Matën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:24 - 15/02/21 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës kalon për gjykim dosjen penale për Ervin Matën. Mësohet se biznesmeni do të gjykohet për kallëzim të rremë.

Ndërkohë për të njëjtën akuzë do të gjykohen edhe miqtë e tij Ajax Boshnjaku, Geldo Hoti, Redi Popesku dhe Fabio Allushi.


Ndërkohë ish-komandoja Meviol Bilo do të gjykohet për plagosje në kushtet e mbrojtjes ekstreme në dëm të Eljon Hatos.
Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 4 tetorit të 2018, ku një përplasje mes bandash, mbeti i vrarë Fabiol Gaxha, dhe u plagos Ervis Martinaj dhe Elion Hato.


Të përfshirë në këtë ngjarje, janë edhe Fabiol Alushi, Geldo Hoti, dhe truproja e Matës, Meviol Billo. Ky i fundit i cili dyshohet se ka qëlluar Fabiol Gaxhën, vazhdon të jetë në kërkim.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas