Shëndeti

Maska me limon dhe mjaltë largon njollat në fytyrë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 05/07/19 |
ro ot

Nga limoni keni përfitime të mëdha shëndetësore duke filluar nga humbja e peshës deri tek mbrojtja e lëkurës. Shumë femra e përdorin limonin për maska të fytyrës pasi i largon njollat dhe vrimat e zeza.


Kështu, nëse dëshironi që t’i largoni këto nga fytyra juaj duhet të merrni një enë ku të vendosni një lugë mjaltë dhe pak limon, i përzini bashkë, më pas i vendosni në fytyrë për 20 minuta. Në fund e pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas