Aktualitet

Mat/ I vuri zjarrin tokës për ta pastruar, asfiksohet nga tymi dhe vdes 79-vjeçari
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:42 - 09/08/20 |
mapo.al

I moshuari Haziz Kuka i ka vënë zjarrin disa shkurreve, për të pastruar tokën, në fshatin Pujkë të Matit, por nga tymi është asfiksuar dhe ka humbur jetën, raportohet në media.


Si pasojë e flakëve të mëdha mësohet se është djegur edhe banesa e të moshuarit, ndërsa 79 vjeçari është asfiksuar në përpjekje për të shuar flakët.


79 vjeçari ndezi zjarr për pastrimin e tokës por zjarri i doli jashtë kontrollit.

Etiketa: , , ,

Pas