Sport

Mavraj largohet nga Kombëtarja, Duka vlerëson kontributin e tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:35 - 23/08/20 |
mapo.al

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pas njohjes me vendimin e tërheqjes së Mërgim Mavrajt nga kombëtarja, ka bërë një reagim në rrjetet sociale ku ka dhënë një vlerësim maksimal për mbrojtësin që përfaqësoi denjësisht ngjyrat kuqezi për tetë vite me rradhë.


“Sot u njoha me vendimin e Mërgim Mavrajt për t’u tërhequr nga kombëtarja shqiptare. Lajme të tilla janë gjithmonë prekëse, sidomos kur bëhet fjalë për lojtarë të cilët kanë dhënë shumë për skuadrën tonë përfaqësuese.


Gjithmonë me këmbë në tokë, i gatshëm të sakrifikojë për të mirën e skuadrës dhe një lider plot edukatë – kështu e risjell gjithmone ne mendje Mërgimin që nga viti 2012, kur nisi rrugëtimin e tij kuqezi. Këto tetë vite u kulmuan me kualifikimin në Europianin 2016, arritje me të cilën ai e ka vendosur emrin në faqet më të arta të historisë së futbollit shqiptar.

Jam krenar për djem si Mërgimi, të cilët kombëtaren e kanë konsideruar si gjënë më të shenjtë. Siç u shpreh edhe ai sot, çdo gjë e ka një fund dhe vitet mbi supe kanë peshën e tyre.Duke vlerësuar maksimalisht kontributin e tij për Kombëtaren kuqezi, dua t’i uroj shumë suksese Mërgimit në të ardhmen dhe sa më shumë mbarësi.”, – shkruan Presidenti Duka.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas