Aktualitet

Mbajti hapur lokalin pas orës 22:00, gjobitet me 1 mln lekë pronari në Kuçovë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:45 - 01/12/20 |
mapo.al

Ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë, 1 subjekt në Kuçovë, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.Strukturat e Policisë Berat, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.


Si rezultat i kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë subjektin në pronësi të shtetasit D. K., në lagjen “Tafil Skëndo”, Kuçovë, pasi u konstatua i hapur dhe duke i shërbyer klientëve pas orës 22:00, në kundërshtim me Aktin Normativ.
Drejtoria Vendore e Policisë Berat apelon për të gjithë pronarët dhe administratorët që të respektojnë me korrektësi masat anticovid, si dhe fton qytetarët të denoncojnë në Komisariatin Dixhital cilido administrator lokali që nuk i respekton këto masa kufizuese duke u kthyer në burim rreziku për qytetarët.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas