Sport

Mbappe-Icardi fantastikë, PSG “fshin” Club Bruggen

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:37 - 22/10/19 |
ro ot
PSG ka hipotekuar fitoren në transfertën ndaj Club Brugge, teksa brenda dy minutave ka shënuar dy herë me anë të Kylian Mbappe dhe Mauro Icardit, duke çuar shifrat në 0-3.


Francezi u aktivizua në pjesën e dytë dhe menjëherë tregoi klasin e tij, teksa fillimisht shënoi në minutën e 61-të dhe më pas asistoi për Icardin dy minuta më vonë, me argjentinasin që gjeti golin e dytë personal në këtë ndeshje.

Etiketa: , , , ,

Pas