Aktualitet

Mbappe trondit PSG, u komunikon largimin drejtuesve!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:45 - 13/09/20 |
mapo.al

Sulmuesi Kylian Mbappe do të largohet nga PSG dhe ia ka bërë të qartë drejtuesve diçka të tillë. Sulmuesi 21-vjeçar u ka komunikuar drejtuesve të klubit se dëshiron të largohet nga klubi parisien në verën e ardhshme.


Kampioni i botës ka një kontratë deri në vitin 2022 me PSG, por ka refuzuar çdo ofertë për rinovim. Leonardo ka vënë në dijeni dhe presidentin e klubit, por situata është e pashpresë.


Mbappe ndiqet prej kohësh nga Real Madridi dhe një ëndërr e tij është të luajë me “Los Blancos”. Kalimi i mundshëm i tij e kalon automatikisht si titullar, pasi Benzema ka vite mbi shpatulla. Kampionët e Spanjës nuk janë të vetmit që e duan, pasi Liverpooli dhe Man. City po punojnë në heshtje.
Etiketa: , ,

Pas