Aktualitet

Mbërrijnë në Presidencë emrat e dy ministrave të rinj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:46 - 17/12/20 |
mapo.al

Mbërrijnë në Institucionin e Presidentit të Republikës emrat e dy ministrave të rinj, me propozim të kryeministrit Edi Rama.


Bëhet fjalë për Bledi Çuçi, i cili është propozuar nga kreu i qeverisë për të marrë postin e ministrit të Brendshëm, pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt, si edhe Milva Ekonomi, për detyrën e ministres së Bujqësisë, në vend të Bledi Çuçit.


Teksa kërkohet miratimi i presidentit Ilir Meta për marrjen e detyrave, risjellim në vëmendje se ndryshimet në qeveri erdhën pas vrasjes së 25-vjecarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdëraj, si dhe protestat që pasuan ngjarjen rëndë.

Kreu i qeverisë njoftoi emrat e rinj për kabinetin një ditë pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas