Aktualitet

Mbërrijnë në Rinas 18,720 doza të tjera të vaksinës Pfizer


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:27 - 12/07/21 |
mapo.al

Kanë mbërritur mbrëmjen e së hënës në aeroportin “Nënë Tereza” 18,720 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në llogarinë e tij në Facebook.


Me këtë dërgesë të radhës, numri i vaksinave të mbërritura deri më tani në Shqipëri shkon në 1,238,790.


POSTIMI
“Aeroporti “Nënë Tereza” – 🧪 18,720 doza të vaksinës Pfizer mbërritën sot, duke e çuar në 1,238,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani në Shqipëri🙏 #ShqipëriaBuzëqesh.” /abcnews.al/Kurse, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shprehet se do të vijohet me kryerjen e vaksinimeve derë më derë, “për të rritur sa më shumë mbulesën vaksinale dhe mbrojtjen e qytetarëve.”1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas